"Prostřednictvím přirozeného plánování rodičovství k pevnému a zdravému manželství."

Kurz symptotermální metody pro manžele, snoubence a další zájemce.

Symptotermální metoda (STM) přirozeného plánování rodičovství (PPR) nabízí ženám pomoc v pochopení vlastní plodnosti. Učí je rozumět řeči vlastního těla. V případě potíží usnadní diagnózu a uspíší léčbu. Znalosti dosažené STM mohou manželé využít buď k docílení početí nebo k jeho předcházení bez negativních zásahů do organizmu.

Tento kurz se koná alespoň jednou do roka ve čtyřech setkáních pod vedením lektorů z Ligy pár páru. První setkání ze čtyř je určeno i pro širší veřejnost.

Liga má dobře propracovaný metodický postup vyučování. Je důležité se v kurzu zabývat i různými důvody, které vedou manžele k rozhodnutí pro PPR, aby měli správnou motivaci k jeho používání a tím nejen větší úspěch s metodou ale i stabilnější vztahy v rodině. Učíme symptotermální metodu, t.j. rozpoznání plodnosti podle příznaků (symptomů): bazální teplota, děložní hlen a změny čípku. V kurzech probíráme fyziologii ženské plodnosti, pozorování a hodnocení příznaků, určování plodných a neplodných období, nepravidelné cykly, pomoc v docílení těhotenství, ekologické kojení a návrat plodnosti po porodu. Procvičujeme také prakticky hodnocení záznamů normálních i výjimečných cyklů.

Nejbližší termín kurzu: podzim 2022

Místo: dle místa zájemců

 

Bližší informace:

Marie Vaňková, tel: 732127091, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.